2016 yılı 1. Dönem İl Koordinasyon kurulu toplantısı yapıldı

Ana Sayfa » Haberler » Genel » 2016 yılı 1. Dönem İl Koordinasyon kurulu toplantısı yapıldı
Paylaş
Tarih : 11 Mart 2016 - 0:57

kordinasyon-toplantiİl Koordinasyon Kurulu 2016 senesi 1. dönem toplantısı Vali Okur başkanlığında Özmerkez İl Genel Meclisi toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Başkanlığını Vali Ahmet Okur’un yapmış olduğu toplantıya Vali Yardımcısı Aydın Abak, kaza kaymakamları, belediye başkanları, yatırımcı kuruluşların bölge müdürleri ve daire müdürleri katıldı.

Vali Ahmet Okur toplantı öncesi yapmış olduğu konuşmada 2016 senesinde ilimize tahsis edilen devlet kaynaklarının en randımanlı biçimde kullanılarak yatırımları hedeflenen sürede gerçekleştirmeyi planladıklarını ifade etti.

2015 senesi 4. dönem yatırımlarının da değerlendirildiği koordinasyon toplantısında yatırım izleme raporlarına nazaran kurumların programında toplam 519 plan bulunmuş olduğu ve bu planların toplam bedelinin 1 Milyar 029 bin TL bulunduğu ifade edildi.

Projeler için evvelki seneler harcamasının 271 milyon 043 bin TL bulunduğunun belirtildiği görüşmede yatırımcı kuruluşlarca yürütülen 437 projeden 333’ü tamamlandığı, 78’i devam ettiği, ihale mertebesinde 17 tane plan bulunurken, 9 projeye ise hemen hemen başlanmadığı, 2015 senesi dördüncü dönem sonu itibari ile şehir genelinde yatırımlara, yatırımcı kuruluşlarca 266 milyon 496 bin TL, belediyelerce 46 milyon 189 bin TL olmak suretiyle toplamda 312 milyon 685 bin TL meblağında harcama gerçekleştirildiği belirtildi.

Yatırımcı kuruluşların yürüttükleri planlar dahilinde yüzde 77 oranında nakdi gerçekleşmeye karşılık yüzde 76 fiziki gerçekleşme, belediyelerin yürüttükleri planlar toplamında ise yüzde 51 oranında nakdi gerçekleşmeye karşılık yüzde 50’lik bir fiziki gerçekleşme sağlandığı ifade edildi.

Kurum ve kuruluşların faaliyetlerinin ele alındığı toplantı alakalıların görüş ve tekliflerinin değerlendirilmesinin peşinden sona erdi.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Şehitler Üzerinden Akıl Almaz Dolandırıcılık Girişimi
Şehitler Üzerinden Akıl Almaz Dolandırıcılık Girişimi

Ülke olarak 15 Temmuz hain darbe girişimi başta olmak üzere çeşitli musibetlerle baş etmeye çalıştığımız günlerde, birlik, beraberlik ve

Evde Bakım Hizmetleri Hız Kesmeden Devam Ediyor
Evde Bakım Hizmetleri Hız Kesmeden Devam Ediyor

Yaşlıların ve gençlerin toplumun en değerli kesimi olduğunun bilincinde bir belediyecilik anlayışına sahip Uşak belediyesi, yaşlıların rahatı

Dikilitaş Mahalle Konağında Sona Gelindi
Dikilitaş Mahalle Konağında Sona Gelindi

Uşak belediyesi tarafından her mahalleye bir konak sloganı ile yola çıkılan projede, konaklar bitirilmeye ve vatandaşların kullanımına açılmaya

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

EN SON HABERLER

TANITIM YAZILARI