Cirit Şampiyonası Sona Erdi

Ana Sayfa » Haberler » Genel » Cirit Şampiyonası Sona Erdi
Paylaş
Tarih : 06 Haziran 2016 - 7:40

ciritBelediye Başkan yardımcısı Erol Korkmaz, ciritte Türkiye’nin lideri olma hedefiyle çıktıkları yolda kesin adımlarla ilerlediklerini anlatırken, “Yakın bir zamanda desteklerimizle ciritte ülke şampiyonluklarına damga vuracağız” ifadesini kullandı.

Uşak Belediyesi’nin düzenlediği cirit şampiyonası sonlanmış oldu. 24 takımdan 20’sinin katıldığı turnuvanın son gününde Omurca Atlı Spor Kulübü birinci olurken, Gökçedal Atlı Spor Kulübü ise ikinci oldu. Turnuvaya yurttaşlar da yoğun ilgi gösterirlerken, Belediye Başkan desteksı Erol Korkmaz, İl sıhhat Müdürü Alper Cem Ünal, Uşak Belediyesi Spor Müdürü Önder Yıldız ve Uşak Belediyesi Kültür ve toplumsal İşler Müdürü Yusuf Görgülü de izleyenler içinde yerini aldı.

Hak etmiş olduğu yerde olacak

“Uşak Belediyesi olarak ciridimizin en iyi yerlerde olması için çaba veriyoruz” diyen Belediye Başkan desteksı Erol Korkmaz, “İlimizde ata sporumuz olan ciridin en güzel bölgelere gelebilmesi adına çalışmalarımız sürüyor. Bu mevzuda cirit takımlarımızı desteklemekle birlikte, projelerimizle ciridin hak ettiği yerlere gelmesi için uğraşıyoruz. Meydana getirdiğimız çalışmalar neticesinde geçtiğimiz yıl Türkiye ikincisi ve üçüncüsü ilimizden çıktı. Türkiye’de en çok kulübe haiz olan ilimiz bu şeklinde organizasyonlarla zirvede olacak” dedi.

Erzurum’un hegemonyası bitecek

Türkiye şampiyonalarında Erzurum’un kupa hegomanyasını da bu sayede kıracaklarını sözlerine ekleyen Korkmaz, “Her ne kadar ilimizde cirit onlarca kulübüyle çekişmeli bir şekilde sürse de ülke şampiyonluklarında istediklerimizi alamamanın burukluğunu yaşıyoruz. Bizlerden daha az kulübü olmasına rağmen Erzurum bu konuda derhal hemen her yıl şampiyon olmaktadır. Biz bu duruma son vererek uzun seneler şampiyonluğu alan il olacağız” şeklinde konuşarak sözlerine son verdi.

Müsabakaların nihayetinde birinci olan Omurca Atlı Spor Kulübü’ne ödülünü Belediye Başkan desteksı Erol Korkmaz, ikinci olan Gökçedal Spor Kulübü’ne ödülünü İl sıhhat Müdürü Alper Cem Ünal verdi.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

kadın moda

BENZER HABERLER

Şehitler Üzerinden Akıl Almaz Dolandırıcılık Girişimi
Şehitler Üzerinden Akıl Almaz Dolandırıcılık Girişimi

Ülke olarak 15 Temmuz hain darbe girişimi başta olmak üzere çeşitli musibetlerle baş etmeye çalıştığımız günlerde, birlik, beraberlik ve

Evde Bakım Hizmetleri Hız Kesmeden Devam Ediyor
Evde Bakım Hizmetleri Hız Kesmeden Devam Ediyor

Yaşlıların ve gençlerin toplumun en değerli kesimi olduğunun bilincinde bir belediyecilik anlayışına sahip Uşak belediyesi, yaşlıların rahatı

Dikilitaş Mahalle Konağında Sona Gelindi
Dikilitaş Mahalle Konağında Sona Gelindi

Uşak belediyesi tarafından her mahalleye bir konak sloganı ile yola çıkılan projede, konaklar bitirilmeye ve vatandaşların kullanımına açılmaya

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

EN SON HABERLER

TANITIM YAZILARI