Şehit Er Fehmi Kocaman Ovacık Köyü’nde ebediyete uğurlandı

İzmir’deki Alaybey Askeri Tersanesi’nde “TCG Değirmendere” römorkörünün denize indirildiği sırada devrilmesi sonucu şehit olan askerlerden Er Fehmi Kocaman, memleketi Uşak’ın Banaz ilçesine bağlı Ovacık köyünde gözyaşları arasında toprağa verildi.

Uşak Havalimanı’na inen askeri kargo uçağındaki şehit Fehmi Kocaman’ın Türk bayrağına sarılı naşı, askerler tarafından cenaze aracına taşındı. Cenaze aracına konulan şehit askerin naaşı, saat 16.30 sıralarında Banaz ilçesine bağlı Ovacık köyündeki baba ocağına getirildi.

Şahadet haberinin köye ulaşmasının ardından Ovacık köyü halkı, evlerini ve köyü Türk bayrakları ile donattı. Ovacık köyünde, şehit Fehmi Kocaman’ın baba ocağındaki odasında bulunan aynı tertip asker arkadaşlarıyla çekildiği fotoğraflar ve askerdeyken çarşı izninde çekilen fotoğrafları yürekleri burktu. Mustafa ve Hülya Kocaman çiftinin dört çocuğundan en küçüğü olan Fehmi Kocaman’ın naaşı evinin önüne getirilerek ailesi ve yakınlarından helallik alındı.

Şehidin naaşı, daha sonra köy meydanına getirildi. Buradaki törene Uşak Valisi Mehmet Ufuk Erden, Uşak Milletvekilleri İsmail Güneş ve Mehmet Altay, İl Jandarma Komutanı Albay Fuat Kömürcü, İl Emniyet Müdürü Ogün Toprak, Banaz Kaymakamı Muzaffer Şahiner, Banaz Belediye Başkanı Tahsin Erdem, daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri, şehit askerin yakınları, köy halkı ve yüzlerce vatandaş katıldı.

Törende şehidin öz geçmişinin okunmasının ardından İl Müftüsü Fuat Altındaş cenaze namazını kıldırdı. Kılınan cenaze namazının ve duaların ardından Şehidin cenazesi, Ovacık Köyü mezarlığında toprağa verildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here