Telsiz Çapraşık Diş Tedavisi Nasıl Yapılır?

Ana Sayfa » Tanıtım Yazıları » Telsiz Çapraşık Diş Tedavisi Nasıl Yapılır?
Paylaş
Tarih : 14 Aralık 2017 - 21:18

Dişlerin çapraşıklık problemi henüz süt dişlerinin dökülüp yerlerine kalıcı dişlerin gelmeye başladığı dönemde görülmektedir. Bu dönemde çapraşıklığın görülmesinin iki temel nedeni vardır. Birincisi çocukta bulunan alışkanlıklar, ikincisi ise genetiktir. Zaman kaybetmeden kontrol altına alınması gereken bu problem, vakit kaybedilmesi durumunda düzelemez şekle gelebilmektedir.

Süt dişleri çıkıp yerine yenilerinin uçları görüldüğünde çapraşıklık fark edilebilmektedir. Ailenin herhangi bir şüphesi olması durumunda vakit kaybetmeden doktora görünmesi gerekmektedir. Çekilen filmlerde teşhis rahatlıkla konulabilecektir.

Telsiz Çapraşık Diş Tedavisi Nedir?

Çapraşık diş tedavisi çoğunlukla tel yardımıyla yapılan tedavilerdir. Tel takılmasının ardından zaman içerisinde dişler yerine oturabilmektedir. Bunun yanında telin kullanılmadığı, invisalign braketsiz ortodontik tedavi olarak da adlandırılan telsiz tedavi de kullanılabilmektedir. Dişlerin tel sorunu yaşamasına izin vermeyen, dışarıdan bakıldığında neredeyse hiç fark edilmeyen bir uygulamadır. Basit ancak konforlu aparatlarla yapılan bu tedavide de dişler zaman içerisinde ait oldukları yerlere yerleşebilmektedirler.

Telsiz Çapraşık Diş Tedavisi Nasıl Yapılır?

Invisalign braketsiz ortodontik tedavi olarak da bilinen telsiz çapraşık diş tedavisi, dişlere plak ismi verilen aparatların yerleştirilmesi ile yapılmaktadır. Öncelikle sanal ekranda hastaya tarif edilen bu tedavi şekli hastanın onayı ile başlatılır. Kullanılan araçların yüzeyi son derece parlak ve şeffaftır bu nedenle dışarıdan bakıldığında ağız hissi kaybolmamaktadır.

Kaynak : http://www.disvedudak.com/telsiz-caprasik-dis-tedavisi-nasil-yapilir.htm

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Gecelerin Yıldız Parçaları: Pırlanta Zümrüt Elmas Küpeler
Gecelerin Yıldız Parçaları: Pırlanta Zümrüt Elmas Küpeler

Gecelerin Yıldız Parçaları: Pırlanta Zümrüt Elmas Küpeler Akşam karanlığında olan lüks bir davetin, balonun ya da herhangi bir etkinliğin

Hamilelik Döneminde Diş ve Diş Eti Sağlığı

Hamilelik sürecinde anne ve bebeğin sağlığını etkileyen unsurlardan bir diğeri diş sağlığıdır. Hamilelik boyunca anne adayının yediklerine

Silikon Dudak Nedir, Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yüze bakıldığında dikkat çeken ilk noktalardan biri dudaklardır. Dudaklarınız ince ve sönükse basit bir işlemle hacim kazandırabilirsiniz.

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

EN SON HABERLER

TANITIM YAZILARI