​Türkmen Soydaşlarımız İçin Bir Kez Daha Uşak

ulusoyTürkmen Soydaşlarımız İçin Bir Kez Daha Uşak

Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Uludağ, Bayırbucak Türkmenleri için ikinci defa desteğe çıktıklarını belirtirken, “Soydaşlarımız için herşeyden önce battaniye olmak suretiyle kuru gıda, giysi ve nakdi yardım topluyoruz. Hafta sonu toplanan yardımlar yeniden soydaşlarımıza ulaştırılmak suretiyle yola çıkacak” dedi.

Uşak Belediyesi Bayırbucak Türkmenleri için ikinci kez yardım çağrısına çıktı. Suriye’de yaşanmış olan vakalar neticesinde en büyük sıkıntılardan birisini de Bayırbucak Türkmenleri yaşadı. Kendi yurtlarında kahramanca savaşan Türkmenler bir hayli tehdit ile savaşıyor. Diğer taraftan ateş içinde kalan Türkmen halkı ise daha güvenli bölgelere göç ediyor. Duyarlı Uşak halkı ise soydaşlarını yalnız bırakmıyor. Bu konu için Uşak Belediyesi öncülüğü oluşturan kuruluşların içinde geliyor. Daha ilkin gönderilmiş olduğu yardım TIR’ı ile soydaşlarının yaralarına merhem olan Belediye, ikinci defa yardım çağrısına çıktı.  Toplanan yardımlar toprakları için savaşan Türkmenlerin yanı sıra savaşın ortasında kalan ve yeni kurulan çadır kentte yaşamlarını sürdüren Türkmenlere ulaştırılacak. Buna nazaran 12 Şubat 2016 Cuma gününe kadar Mustafa Kemal Atatürk Anıtı önünde yardımlar toplanacak. Öncelikli şekilde battaniye yardımları toplanması hedeflenirken, kuru besin ve nakdi yardımlar da kabul edilecek. Diğer taraftan battaniye alamayanlar 15 TL vererek battaniye alımına vesile olabilecek.

Onların kaygısını taşıyoruz

Konu ile ilgili izahat oluşturan Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Uludağ, “Bayırbucak’ta ki Türkmen kardeşlerimiz için bizlerin kalpleri de her daim atıyor” dedi. Türkmenler için üstlerine düşüş gösteren ne var ise yaptıklarına değinen Uludağ, “Suriye iç savaşın pençesinde hergün yeni fena bir haberin geldiği yurt durumuna geldi. Mazlum olan Suriye halkı ne yazık ki savaşın faturasını en fena biçimde ödüyor. Bunun yanında her vakit bağlarımız kuvvetli olan Bayırbucak Türkmenleri de esirgemez ve kahramanca savaşım veriyor. Kendi hayat alanlarını bekası için savaşım eden Türkmen kardeşlerimiz için biz de kaygı duyuyoruz. Onların selameti hesabına üzerimize düşüş gösteren ne var ise yapıyoruz. İlkini gerçekleştirdiğimiz yardımın peşinden ikicisine de bu düşünceyle başladık” dedi.

Desteklerini esirgemesinler

Duyarlı Uşak halkına da seslenen Uludağ, “Hemşehrilerimiz ne kadar duyarlı olduklarını geçtiğimiz yardımda gösterdiler. Yediden yetişe hepimiz yardım için koşarak Türkmen soydaşlarımızı unutmadı. Evlerindeki harçlıkları dahi bizlere getiren çocuklarımız oldu. benzer duyarlılığın şimdi de devam edeceğine inancımız tamdır. Vatandaşlarımız battaniye kuru besin ve nakdi yardımda bulunabilirler. Önceliklerimizin içinde yer alan battaniye yardımı için 15 TL karşılık ödeyenlerin yerine biz battaniye alabiliriz. Sağduyulu halkımıza şimdiden teşekkür ederiz”  diyerek sözlerine son verdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here