2016 yılı 1. Dönem İl Koordinasyon kurulu toplantısı yapıldı

kordinasyon-toplantiİl Koordinasyon Kurulu 2016 senesi 1. dönem toplantısı Vali Okur başkanlığında Özmerkez İl Genel Meclisi toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Başkanlığını Vali Ahmet Okur’un yapmış olduğu toplantıya Vali Yardımcısı Aydın Abak, kaza kaymakamları, belediye başkanları, yatırımcı kuruluşların bölge müdürleri ve daire müdürleri katıldı.

Vali Ahmet Okur toplantı öncesi yapmış olduğu konuşmada 2016 senesinde ilimize tahsis edilen devlet kaynaklarının en randımanlı biçimde kullanılarak yatırımları hedeflenen sürede gerçekleştirmeyi planladıklarını ifade etti.

2015 senesi 4. dönem yatırımlarının da değerlendirildiği koordinasyon toplantısında yatırım izleme raporlarına nazaran kurumların programında toplam 519 plan bulunmuş olduğu ve bu planların toplam bedelinin 1 Milyar 029 bin TL bulunduğu ifade edildi.

Projeler için evvelki seneler harcamasının 271 milyon 043 bin TL bulunduğunun belirtildiği görüşmede yatırımcı kuruluşlarca yürütülen 437 projeden 333’ü tamamlandığı, 78’i devam ettiği, ihale mertebesinde 17 tane plan bulunurken, 9 projeye ise hemen hemen başlanmadığı, 2015 senesi dördüncü dönem sonu itibari ile şehir genelinde yatırımlara, yatırımcı kuruluşlarca 266 milyon 496 bin TL, belediyelerce 46 milyon 189 bin TL olmak suretiyle toplamda 312 milyon 685 bin TL meblağında harcama gerçekleştirildiği belirtildi.

Yatırımcı kuruluşların yürüttükleri planlar dahilinde yüzde 77 oranında nakdi gerçekleşmeye karşılık yüzde 76 fiziki gerçekleşme, belediyelerin yürüttükleri planlar toplamında ise yüzde 51 oranında nakdi gerçekleşmeye karşılık yüzde 50’lik bir fiziki gerçekleşme sağlandığı ifade edildi.

Kurum ve kuruluşların faaliyetlerinin ele alındığı toplantı alakalıların görüş ve tekliflerinin değerlendirilmesinin peşinden sona erdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here