29 Ekim’de Gökhan Türkmen ile Coşuyoruz

Uşak Belediyesi kültür ve sanat faaliyetlerine devam ediyor. Yıl içinde birçok etkinliğe, kültürel ve sanatsal faaliyetlere imza atan Uşak Belediyesi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda da etkinliklerine devam edecek. Cumhuriyetin kuruluşunun 89. Yılının kutlanacağı 29 Ekim’de bayram havasında etkinlikler yapılacak. Bu kapsamda sanatçı Gökhan Türkmen konseri ile başlayacak 29 Ekim etkinlikleri havai fişek gösteriler ile devam edecek. Kent meydanında yapılacak etkinlikler havanın yağmurlu olması durumunda Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleşecek.

Uşak Belediye Başkanı Ali Erdoğan yılın her ayını etkinlikler ve festivaller ile doldurduklarına dikkat çekerken 29 Ekim tarihinde yapılacak bayram etkinliklerini de dolu dolu yaşatacaklarını kaydetti. Organizasyonların birden fazla amaçla yapıldığına vurgu yapan Başkan Erdoğan, “ Kentimizde organizasyon ve etkinlikler ile her yılı dolu ve güzel yaşanması için çaba veriyoruz. Organizasyonlarda hem vatandaşlarımızın güzel vakit geçirmelerini hem de bayramlarımızı güzel geçirmelerini hedefliyoruz. 29 Ekim’de bu şekilde güzel geçmiş olacak” dedi.

Festival ve etkinliklere devam edeceklerini hatırlatan Erdoğan, kentin ihtiyaçlarını düşünerek etkinlikleri planladıklarını bildirdi. Belediyenin festival ve etkinlikler bakımından rekorlar kırdığını da ileten Erdoğan, “ Kentimizin kültürel ve sosyal anlamda rahat etmeleri için biz çalışmalarımızı başından beri sürdürüyoruz. Bu kapsamda etkinliklerimizi arttırarak devam ettiriyoruz. Birçok ilin yapamadığı şekilde etkinlilerde rekorlar kırıyoruz. Bundan sonra da tüm hızımız ile devam edeceğiz” diye konuştu. Başkan Erdoğan tarihi evlerde de kültürel etkinliklerin devam ettiğini sözlerine ekledi.

29 Ekim’de bayram havasında kutlama

Cumhuriyetin kuruluşunun 89. Yılında vatandaşların güzel bir bayram geçirmelerini hedeflediklerini belirten Başkan Erdoğan,” Cumhuriyet Bayramı, Kurban Bayramı’nın akabinde kutlanacak. Biz hem kurban bayramını hem de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı içinde barındıracak bir etkinlik sergilemek istedik. Bu nedenle kültür ve sosyal işler müdürlüğümüzün katkısı ile sanatçı Gökhan Türkmen’i getiriyoruz. Kent meydanında yapacağımız konser ile vatandaşlarımıza unutamayacağı güzellikte bir gece geçirtmek niyetindeyiz. Kent meydanında yapacağımız etkinlik havanın kötü olması durumunda Atatürk Kapalı spor Salonu’nda gerçekleşecek. Konserimizin hemen ardından havai fişek gösterileri ile görsel bir show gerçekleştireceğiz. Dolu dolu geçireceğimiz bugüne vatandaşlarımızı bekliyoruz” dedi.

Etkinliklerde rekor kırdık

Uşak’ta kültürel ve snaatsal etkinliklerde rekorlar kırdıklarını belirten Başkan Erdoğan, “ İlimizde bu tür faaliyetlerin olması vatandaşlarımız ve kentimiz için önemli. Bu nedenle planlamalarımızı ve gelen talepleri değerlendirmeye devam ediyoruz. Yaptığımız faaliyetler ardından bize gelen tepkiler de olumlu. Biz sanatı ve sosyal çalışmalara değer veren bir kent olmaya devam edeceğiz. Her kesimden vatandaşımızın beğenilerine farklı farklı hitap ederek herkesi faaliyetlere ve etkinliklere çekeceğiz. Biz bu konuda birçok ilin yapamadığı çalışmayı gerçekleştirmiş durumdayız” diye konuştu. uşak haber

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here