Banaz’da Eğitime Hayırseverlerden Destek

usak-banaz-egitime-destekUşak’ın Banaz ilçesinde yaptırılacak olan 8 derslikli Temel Eğitim Okulu anlamında gereken imzalar hayırsever Ali kaya ve Vali Seddar yavuz arasında atıldı.

Uşak Valiliği toplantı salonında gerçekleştirilen imza törenine Banaz Kaymakamı Muzaffer Şahiner, Vali Seddar Yavuz, hayırsever Ali Kaya ve eşi Halime Kaya katıldı.

Uşak’ta hayırseverlerin eğitime olan desteğinin önemli olma noktasında olduğunu söyleyen Vali Seddar Yavuz, hayırsever Ali Kaya ve eşi Halime Kaya’a eğitime olan desteklerinden dolayı minnettarlığını belirtti.

Eğitime yapılan yatırımın insana yapılan yatırım olduğunu dile getiren Vali Yavuz, “Banaz ilçemizde önceden Uşak Seramik Firması ile yaptığımız protokol dahilinde 16 derslik yapım aşamasında bulunuyor. Hayırseverimiz Ali Kaya tarafından yaptırılacak olan 8 derslik ile 2015 yılında Banaz ilçemize 24 derslik ile buluşacak. Bu desteklerinin diğer hayırseverlerimize örnek teşkil edeceğine inanıyorum. Eğitime destek olan tüm hayırseverlerimize teşekkür ediyorum“ dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here