Belediye Çalışanından Onurlu Davranış

Uşak Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğünde araç şoförü olarak istihdam edilen Ali Cengiz rutin işlerini yaptığı sırada bulduğu 6000 TL parayı yetkili kişilere teslim ederek Uşak halkının gönlünü feth etti.

Ali Cengiz’in yaptığı bu örnek davranışı karşılıksız bırakmayan Uşak Belediye Başkanı Nurullah Çahan Ali Cengiz’i 1 haftalık tatil ile ödüllendirdi.

Gece saatlerinde rutin temizlik işlerini yapan aracını sürerken yerde bulduğu cüzdanı açmadan bağlı olduğu birim yetkilisine teslim eden Ali Cengiz Polis eşliğinde ifade vererek tutanağını imzaladı ve cüzdan sahibine verilmek üzere emniyet yetkilileri tarafından götürüldü. Bu onurlu davranışa kayıtsız kalmak istemeyen Uşak Belediye Başkanı Nurullah Çahan çalışanı Ali Cengiz’i misafir etti.

Ali Cengiz: “İçine baktığımızda para olduğunu gördük. Doğrudan cüzdanı amirlerimize teslim ettik. Bu güne kadar böyle bir paraya ihtiyacımız olmadı. Çoluğumuza, çocuğumuza haram lokma yedirmedik.” dedi.

Örnek davranışından dolayı iş arkadaşları ve halkın büyük taktirini toplayan Ali Cengiz, Uşak Belediye Başkanı Nurullah Çahan’ın da taktirini topladı. Çahan bu tutumu için kendisine teşekkür ederek böyle bir personele sahip olduğumuz için çok mutluyuz. Şehrimiz emin ellerde böyle nitelikli personele çalışmaktan dolayı çok mutluyuz dedi.

7 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here