Belediyeden Psikolog Hizmeti

Uşak Belediyesi kentin gelişimi için projeler ile çalışmalarını yürütmekle birlikte vatandaşlar ile diyalogları sağlayarak şehrin gelişmesinde birebir görüşmeleri önemsiyor. Vatandaşların belediye ile iletişimini ve etkileşimini önemseyen belediye birçok kanaldan bu işlevi gerçekleştiriyor. Vatandaşlar ile birebir kentin sorunlarını çözmek için çaba veren Uşak Belediyesi vatandaşların psikolojik sorunları içinde uygulama başlattı.

Belediye bünyesinde yer alan iki psikolog sorunları olan vatandaşları ve aileleri randevu sistemi ile dinlemeye başladı. Psikologlardan Atlı Rehabilitasyon ve Spor Merkezi’nde bulunan Melek Çifçi ve Uşak Belediyesi’nde yer alan Sevcan Koramaz sorunlar konusunda vatandaşlara destek olacak. Konu hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Ali Erdoğan, kentin şehircilik anlamında sorunlarının yanında bireylerin sorunlarına da katkı sağlamayı hedeflediklerini belirtti. Belediye bünyesinde çalışan iki psikologun artık vatandaşların sorunlarını da dinleyeceğini anlatan Erdoğan, “ Hayatın her alanında vatandaşlarımız birçok sorunla karşılaşabiliyor. Bazen bu sorunların altından tek başına kalkamayan vatandaşlarımız olabiliyor. Belediyeciliğin sadece şehri yeniden yaratmak olmadığını düşünüyoruz. Sosyal sorumluluklarımızı da yerine getirmek için bu tür projelere önem veriyoruz” dedi.

Randevu sistemi ile psikologların vatandaşlara yardım edeceğini hatırlatan Erdoğan, sistemin işleyişinin sürekli olacağına inandıklarını ifade etti. Belediyenin sosyal sorunlara etki etmeye devam edeceğine dikkat çeken Erdoğan, “Belediye olarak birçok sosyal konuda çalışmalarımızı yapmak istiyoruz. bugüne kadar bu anlamda örnek belediyelerin arasına girdiğimizi ifade edebilirim. Bundan sonra farklı projelerimiz ile katkılarımız devam edecek” şeklinde konuştu.

Randevu ile çalışılacak

Belediyenin randevu sistemi ile vatandaşlarına psikolojik destek vereceğini anlatan Başkan Erdoğan, “ Belediye olarak şehrin en güzel hale gelmesi için projelerimiz devam ediyor. belediye hizmetlerinin yanında vatandaşlarımıza sosyal sorumluluklarımızı da yerine getiriyoruz. Sosyal sorumluluk içeren birçok projeye bugüne kadar imza attık. Projelerimizin olumlu dönüşlerini yaşamaya devam ediyor. belediye olarak bu tür projelerin sürmesinden yanayız. Bu nedenle bir projemizi daha hayata geçiriyoruz. Belediye bünyesinde yer alan iki adet psikologumuz bundan sonra vatandaşlara ve ailelere de destek verecek. Psikologlarımız ile görüşmek isteyen vatandaşlarımız Atlı Spor ve Rehabilitasyon ve Spor Merkezi’nin numarası olan 216 00 66 numarasından yada belediyemizin 221 40 00 numaralı telefonlarını arayarak randevu talep edebilecekler. Biz bu konuda sorun yaşayan vatandaşlarımızın ve ailelerin desteklenmesini ve sorunların da kurtarılmasını hedefledik. Projemizin başarılı olacağına yürekten inanıyoruz. Sosyal sorumluluk projelerine devam edeceğiz “ dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here