Cahan, “İki Yılda Yapılanlar Yapacaklarımızın İşaretidir

2-yilda-yapilanlarUşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, iki yıl içinde büyük işler meydana getirdiğina dikkat çekerken, kalan süre içinde de marka bir şehir için tüm projelerin hayata geçireceklerini dile getirdi. Cahan, “Uşak gıpta ile bakılan bir kent olacak” şeklinde konuştu.

Uşak Belediye Başkanı hizmette iki senenin dolması sebebiyle basın toplantısı düzenledi. Özel Bir restoranda gerçekleşen yemekte Belediye Başkanı Nurullah Cahan’ın yanı sıra, Belediye Başkan destekları, Hüseyin Ufuk Uğur, Hakan Uludağ ve Erol Korkmaz, Uşak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Abdurrahman Yavuz, Uşak Gazeteciler Derneği Başkanı Salih Kılınç, Uşak etkin Gazeteciler Derneği Başkanı Taşkın Özler, Uşak Gazeteciler Cemiyeti ve Yayıncılar Derneği Başkanı Mesut Keskin ve bası emekçileri hazır bulunmuş oldu. Yemekte projeler anlatılırken proje hedefleri de anlatıldı.

Gece gündüz demeden çalıştık

Toplantının açılış konuşmasını Belediye Başkanı Nurullah Cahan gerçekleştirmiş oldu. “Projeleri gerçekleştirmek adına gece gündüz demeden çalıştık” diyen Cahan, “Görevi devralmamızın üzerinden iki yıl geçti. Çok şükür güzel işler yapmış olduk. Eserlerimiz ortaya çıktı. Bundan sonraki süreçte de yeni Uşak’ı ortaya koyacak mega projelerimizin yanında, toplumsal, kültürel ve sportif Uşak’ı inşa etmek için çaba vereceğiz. Çalışmalarımızı ara vermeden devam ettireceğiz. İlkler şehri Uşak’ta ilkleri geliştirerek sürdüreceğiz. Biz Efeler Diyarı Uşak’ın hak etmiş olduğu noktada olmasını istiyoruz. Geçtiğimiz yıllara baktığımızda, 2014 yılı hazırlık ve alt yapı çalışmaları, ekipmanların temini ve mali yapının ortaya çıkması çalışmalarımızla geçti. 2015 yılında ise çalışmalarımız kendisini gösterdi. Bütün projelerimiz ortaya çıkmaya başladı. İnştanrı bu yıl da güzel işler yapacağız” şeklinde konuştu.

Değişiklik hissediliyor

Kentteki değişimi herkesin hissedeceğini özetleyen Cahan şunları söylemiş oldu: “Uşak’ın tamamında cenup ve şimal çevre yolu, şehir içi yolları bitireceğiz. Kentsel Dönüşüm Projesi’nin 2016 yılı nihayetinde bitireceğiz. Devamında Dokuzsele Deresi Projesini hak ettiği yere getireceğiz. Projenin şehre kadar olan kısımları sona erdi. Geri kalan kısımlarının bitmesi için Belediye olarak ne gerekiyorsa yaptık. Bu yıl içinde şirket gelmiş olarak kalan kısmı bitirecek. Kent Park Projesi’nde ise yıkımlarımıza devam edeceğiz. Alan içinde kalan kamu kurumlarının çoğu bu yıl yıkılmış olacak. Yemin ettiğimiz tüm projelerin can bulması adına tüm ekiplerimiz çalışacak. Hepimiz bugüne dek ortak akıl ile üzerimize düşeni yaptık. Bundan sonrasında da herkesin gıpta ile baktığı bir kenti ortaya çıkaracağız”

Basını önemsiyoruz

Basın çalışanlarının da fedakarca çalıştığına değinen Cahan basın emekçilerine yönelik müjdeler verdi. Cahan, “Basın çalışanlarımız da her zaman bizlerin yanında yer aldı. Onların 24 saat çalışma esasıyla çalıştığını biliyoruz. Dolaysıyla biz için çok değerlidir. Onlara verdiğimiz TOKİ sözünde de peşinde olacağız. Kentimizde yapmayı organize ettiğimiz iki TOKİ çalışmalarında gereksinim duyan basın çalışanlarımızı ev sahibi yapacağız” dedi.

Büyükşehir belediyesi benzer biçimde

meydana getirilen çalışmaların kalitesinden bahseden Uşak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Abdurrahman Yavuz, “biz Başkanımıza her seferinde teşekkür ediyoruz. Bu teşekkürü hak ettiğini biliyoruz. Onca belediye başkanı gördük ve basına bu kadar sahip çıkanı ilk kez görüyorum. Meydana getirilen çalışmalar büyükkent belediyelerinin yaptığı nitelikte ve kalitededir. Bundan dolayı kalan dönemde de iyi işler yapılacağına inancımız tamdır” dedi

İyi niyetin farkındayız

Uşak Belediyesi’nin başarılarını önemsediklerini ileten Uşak Gazeteciler Derneği Başkanı Salih Kılınç, “Yasalarda mahalli yönetimlere bakılmış olduğunda seçimle gelen tek yetkili belediye başkanlarıdır. Fakat işlere bakıldığında biroldukça iş belediyelere yüklenmiştir. Uşak’ın çehresi değişiyor. Bunu uzun süre Uşak’a gelmeyen insanlar da söylüyor. Hepimiz başkanımızın başarılı olmasını istiyoruz. Çünkü başkanımızın başarısı hepimizin mutlu olmasına vesile olacaktır. Hepimiz projelerde yapılan çalışmaların ne kadar iyi kalpli bulunduğunu görüyoruz” dedi.

Takdirle karşılıyoruz

Uşakta meydana getirilen çalışmaları takdir ettiklerini dile getiren Uşak etkin Gazeteciler Derneği Başknaı Taşkın Özler,”Uşak’ta yapılan çalışmaları takdirle izliyoruz. İnanıyoruz ki bu çalışmalarla hepimizin istediği ve özlediği Uşak’ı göreceğiz. Bizler de başkanımızın çalışmalarında yanında olacağız” dedi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here