Cirit Şampiyonası Sona Erdi

ciritBelediye Başkan yardımcısı Erol Korkmaz, ciritte Türkiye’nin lideri olma hedefiyle çıktıkları yolda kesin adımlarla ilerlediklerini anlatırken, “Yakın bir zamanda desteklerimizle ciritte ülke şampiyonluklarına damga vuracağız” ifadesini kullandı.

Uşak Belediyesi’nin düzenlediği cirit şampiyonası sonlanmış oldu. 24 takımdan 20’sinin katıldığı turnuvanın son gününde Omurca Atlı Spor Kulübü birinci olurken, Gökçedal Atlı Spor Kulübü ise ikinci oldu. Turnuvaya yurttaşlar da yoğun ilgi gösterirlerken, Belediye Başkan desteksı Erol Korkmaz, İl sıhhat Müdürü Alper Cem Ünal, Uşak Belediyesi Spor Müdürü Önder Yıldız ve Uşak Belediyesi Kültür ve toplumsal İşler Müdürü Yusuf Görgülü de izleyenler içinde yerini aldı.

Hak etmiş olduğu yerde olacak

“Uşak Belediyesi olarak ciridimizin en iyi yerlerde olması için çaba veriyoruz” diyen Belediye Başkan desteksı Erol Korkmaz, “İlimizde ata sporumuz olan ciridin en güzel bölgelere gelebilmesi adına çalışmalarımız sürüyor. Bu mevzuda cirit takımlarımızı desteklemekle birlikte, projelerimizle ciridin hak ettiği yerlere gelmesi için uğraşıyoruz. Meydana getirdiğimız çalışmalar neticesinde geçtiğimiz yıl Türkiye ikincisi ve üçüncüsü ilimizden çıktı. Türkiye’de en çok kulübe haiz olan ilimiz bu şeklinde organizasyonlarla zirvede olacak” dedi.

Erzurum’un hegemonyası bitecek

Türkiye şampiyonalarında Erzurum’un kupa hegomanyasını da bu sayede kıracaklarını sözlerine ekleyen Korkmaz, “Her ne kadar ilimizde cirit onlarca kulübüyle çekişmeli bir şekilde sürse de ülke şampiyonluklarında istediklerimizi alamamanın burukluğunu yaşıyoruz. Bizlerden daha az kulübü olmasına rağmen Erzurum bu konuda derhal hemen her yıl şampiyon olmaktadır. Biz bu duruma son vererek uzun seneler şampiyonluğu alan il olacağız” şeklinde konuşarak sözlerine son verdi.

Müsabakaların nihayetinde birinci olan Omurca Atlı Spor Kulübü’ne ödülünü Belediye Başkan desteksı Erol Korkmaz, ikinci olan Gökçedal Spor Kulübü’ne ödülünü İl sıhhat Müdürü Alper Cem Ünal verdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here