Geleneksel Kurtuluş Kupasına Anlamlı Yenilik

kurtulus-demokrasiUşak Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen ve geleneksel hale gelmiş olan Kurtuluş Kupası, bu sene 15 Temmuz’da yapılan hain darbe girişiminde şehit olan masum asker ve sivillerin anısına Kurtuluş Demokrasi Kupası ismiyle düzenlenecek. Üstelik Belediye tarafından alınan duyarlı bir karar doğrultusunda, turnuvadan elde edilecek olan gelirin şehit ailelerine bağışlanacağı da belirtildi.

Sporu Destekleyen Belediye Anlayışı

Uşak Belediyesi, spora ve sporcuya değer veren belediyecilik anlayışını her alanda hayata geçirmeye devam ediyor. Şehirde yıllardır uygulanan Kurtuluş Kupası bu Sene Kurtuluş Ve Demokrasi Turnuvası ismi ile 8-10 Eylül tarihleri arasında yeniden düzenlenecek. Murat Bey Uşak Basketbol Takımının yanı sıra turnuvaya, Best Balıkesir Basketbol Takımı ve Demir İnşaat Büyükçekmece Basketbol Takımı da katılım sağlayacak.

Takımlar İçin Antrenman Niteliğinde

Sezonun başlamasına az kala düzenlenen turnuva, aynı zamanda takımın kendini tanıması ve eksiklerini tespit etmesi için de iyi bir fırsat oluşturmakta. Üstelik kentin tanıtımına da olumlu etkileri her geçen yıl artıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here