Görme Engellilere Gören Göz Cihazı Hediye Edildi

Görme Engelli Uşak’lı vatandaşlarımıza Aile Aile Bakanlığı ve Denizcilik Haberleşme Bakanlığı’nın işbirliği ile Vali Salim Demir tarafından 28 kişiye dağıtıldı.

Valiliğin toplantı salonunda yapılan programda Vali Salim Demir, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mustafa Peltek, görme engelli vatandaşlarımızın yanı sıra aileleri ve medya yer aldı.

Cihaz hakkında bilgiler veren Vali Salim Demir, Bu cihaz sayesinde görme engelli vatandaşlarımızın sesli komutlarla yönlerini ve ulaşmak istedikleri yere ulaşım kolaylıkla yapılabileceğini belirtti. Cihazın kullanımı için eğitimlerin verileceğini belirten Vali Salim Demir cihaz dağıtımlarının bugün itibariyle devam edeceğini belirtirken amaçlarının yaşamın her alanında görme engelli vatandaşlarımın hayatını kolaylaştırmak olduğunu dile getirdi.
Projenin faaliyete geçmesinde büyük emeği geçen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ve Vali Salim Demir’e tüm görme engelli vatandaşlarımız adına teşekkür ediyoruz.
Unutulmamalıdır ki Her insan engelli adayıdır. Lütfen engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak için daha duyarlı olalım.

4 YORUMLAR

  1. Çok güzel ve anlamlı olmuş gerçekten bu ülkede engelli vatandaşlarımızın da unutulmaması gerektiğini en iyi şekilde gösterilmiş ne diyelim Allah hayır yapanlardan razı olsun.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here