İskender Pala Uşak’a Geliyor

Uşak Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü yıl boyunca düzenlenen kültür sanat etkinliklerine bir yenisini daha ekliyor.

Son yılların sevilen yazarı, eserleri en çok okunanlar listesinde üst sıralarda yer alan Prof. Dr. İskender Pala, 05 Mayıs 2012 Cumartesi günü “Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.S)’i Şiirlerle Sevmek” adlı bir konferans düzenleyecek. Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenecek olan konferans saat 20.30’da başlayacak.

Konferansı izlemek isteyen vatandaşlarımız bugünden itibaren biletlerini Atatürk Kültür Merkezi’nden ücretsiz olarak alabilecek.

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’ni bitiren Prof. Dr. İskender Pala, Divan edebiyatı dalında profesör oldu. Divan edebiyatının halk kitlelerince yeniden sevilip anlaşılabilmesi için klasik şiirden ilham alan makaleler, denemeler, hikâyeler ve gazete yazıları yazdı. Düzenlediği Divan Edebiyatı seminerleri ve konferansları geniş kitleler tarafından takip edildi. “Divan Şiirini Sevdiren Adam” olarak da tanınan Prof. Dr. İskender Pala, hemşerileri tarafından “Uşak Halk Kahramanı” seçildi. Pala ayrıca, baskıları yüzbinlere ulaşan “Babil’de Ölüm”, “İstanbul’da Aşk”, “Katre-i Matem” ve “Şah&Sultan” adlı romanları ile pek çok ödülün de sahibi oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here