Maliye Bakanı Naci Ağbal Uşak OSB Gezdi

Maliye Bakanı Naci Ağbal Uşak ziyaretinde il protokolü ile şehrimizdeki Uşak Organize Sanayi Bölgesinde bulunan tekstil fabrikalarını ve üretim tesislerini gezdi.
Yaptığı gezinti sonrası açıklamalarda bulunan Maliye Bakanı Naci Ağbal Ülkemizdeki ticaret ve sanayi ile iftihar ettiğini belirtti.

Uşak Organize Sanayi Bölgesi’nde bir çok yatırımcının burada üretim yapabilmek ve yatırımlarıyla ülkedeki sanayi alanında gelişime katkı sağlamak için sıra beklediğini öğrenen Maliye Bakanı Naci Ağbal Ülkemizin potansiyeli ve gücünü yurt dışında masa başında değerlendirenler görsünler şeklinde açıklama yaptı.

Sanayi İçin İlave Teşvik ve Destekler Verilecek

“Bu ziyaret bugün benim açımdan çok önemli. Sanayicilerimizle ve iş adamlarımızla bir araya geldiğimizde ülkemize olan inancımız artıyor. Yeter ki engelleri kaldıralım, bürokrasiyi azaltalım. İlave teşvikler ve destekler verilecek tabii ki.  Dünya yepyeni bir evreye girdi. Sanayici ve iş adamlarımızla konuşup bu destekleri nasıl arttırabiliriz onu konuşuyoruz.”

TRT Payı ve Emlak Vergisi Tarih Oldu

“Yıllarca konuşulan sanayi elektriği üzerindeki TRT payını kaldırdık. Son 3 yılda vergi kanunlarında yaptığımız değişikliklerin yarısından fazlası imalat sanayisi üzerindeki vergisel maliyetlerin kaldırılması üzerine kurulu. OSB’lerde emlak vergisi kalmadı. Nerede organize sanayi, imalat sanayisi varsa biz devlet olarak yanlarındayız.”

Uşak Organize sanayi bölgesinde fabrikalarda yaptığı ziyaretin sonunda Maliye Bakanı Naci Ağbal’a, ili ziyareti anısına, Bakan Naci Ağbal’ın, Türk Bayrağımızın ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın seramik üzerine baskılı portre tabloları hediye edildi.

3 YORUMLAR

  1. Değerli bakanımızı çalışmalarınızı çok yararlı buluyoruz. İşini hakkı ile yaptığı için kendisine minnettarız. İnşallah hep birlikte güçlü bir Türkiye olmasını diliyoruz.

  2. Sanayi teşvikleri ve ihracatın artırılmasına yönelik yapılan çalışmalar ile dolar kuru dengeye oturtulmaya çalışılıyor. Burada uşak ili için ayrı bir sanayi hamlesi görülüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here