Şehitler Üzerinden Akıl Almaz Dolandırıcılık Girişimi

dolandiricilar-is-basindaÜlke olarak 15 Temmuz hain darbe girişimi başta olmak üzere çeşitli musibetlerle baş etmeye çalıştığımız günlerde, birlik, beraberlik ve yardımlaşma ruhundan faydalanmaya çalışan dolandırıcılar bu kadarına da pes dedirtti. Hain darbe girişimi ve terör saldırıları neticesinde Uşak ilinden verilen 2 şehit dolandırıcılar için adeta çirkin bir fırsata dönüştü. Belediyenin ismini kullanarak halktan, milli duygularını sömürmek suretiyle yardım talebinde bulunan dolandırıcılarla ilgili yetkililer vatandaşları uyardı.

Telefonla Yardım İsteyenlere İtibar Etmeyin

Halkın en duyarlı olduğu noktayı kullanarak ve belediyenin adını da bu işe karıştırarak milli duyguları sömüren dolandırıcılara karşı uyaran yetkililer; belediyenin kesinlikle böyle bir talepte bulunmadığının altını çizdi. Bağış yapmak isteyen kişilerin ise belediyeden yardım gerçekleştirmesi mümkün.

Dolandırıcıları İhbar Edin

Vicdan istismarcılarının bir an evvel yakalanarak, bu tatsız durumun sonlandırılması adına belediye tüm vatandaşları uyararak, böyle bir talep ile karşılaştıkların mutlaka ihbarda bulunmaları gerektiğini belirtti. Belediye üzerinden de yapılabilecek ihbarlar aynı zamanda 155 hattına da yapılabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here