Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi Bölümüne Öğrenci Alınacak

spor-bilimleriUşak Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi Bölümü’ne 2015-2016 eğitim öğretim yılında ilk kez öğrenci alımı gerçekleşecek.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Uşak Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi Bölümü’ne öğrenci alımına ilişkin teklifi kabul etti. Konu kapsamında açıklama yapan Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Çelik Antrenörlük Eğitimi Bölümü Normal Öğretime 60 ve ikinci öğretimine de 60 öğrenci olmak kaydıyla toplam 120 öğrenci alımı yapacaklarını söyledi.

Uşak Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nin genç ve dinamik elemanları ile çevredeki fakülteler içinde daha önemli bir konumda olduğunu belirten Rektör Çelik “ Spor Bilimleri Fakültemizde Beden Eğitimi ve Spor Öğretimi, Spor Yöneticiliği, Rekreasyon ve Antrenörlük Eğitimi bölümlerimiz var. Önümüzdeki dönemde ilk defa Antrenörlük Eğitimi bölümüne öğrenci alımı gerçekleştireceğiz. Öğrencilerimize her türlü fırsatı sağlamaya gayret ediyoruz. Antrenörlük Eğitimi Bölümümüz, spor alanında gereksinim duyulan önemli antrenörleri ülkemize kazandıracaktır” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here