Ulubey Kanyon Kültür ve Turizm Festivali Start Aldı

Bu yıl dokuzuncusu gerçekleşecek olan Ulubey Kanyon ve Turizm Festivali için start verildi.

Ülkemizde çok bilinmese de dünyada Ulubey Kanyonu’ndan büyük olan tek kanyon ABD’deki Büyük Kanyon olarak biliniyor. İşte bu muhteşem doğal güzelliklerin sahibi olan Uşak ilçesi Ulubey’de kanyonun tanıtımını da amaçlayan festival, yapılan bir tören ile başladı. Ulubey Kaymakamı Mehmet Aksu, daha fazla turisti bölgeye getirmek amacı ile kanyon bölgesinin tanıtımını farklı projeler ile yapmaya çalıştıklarını ifade etti. Yapılan çalışmalar sonunda turist sayısında da artış olduğunu söyledi. Özellikle bölgedeki konaklama tesisinin önemine dikkat çeken Kaymakam Aksu, “Kanyon bölgesinin milli park yapılması yönünde çalışmalarımız bulunuyor. Ayrıca kanyona cam seyir terası inşa etmeyi planlıyoruz. Planlanan projeler tamamlandığı zaman kanyon bölgemiz tam bir cazibe merkezine dönüşecektir.” diye konuştu.

Tören sırasında bir konuşma yapan Ulubey Belediye Başkanı Ali Rıza Ada’da kanyon zemininin kirliliğini gidermek için çalışmalar yaptıklarını ve her geçen gün bölgenin doğa tutkunları için daha fazla tanındığını ifade etti.

Halk oyunu gösterileri ve ikramlar ile tören sona erdi. Farklı kültür ve sanat etkinliklerinin düzenleneceği festivale yerel sanatçılarda konserleri ile katılacak ve festival iki gün devam edecek.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here