Uluslararası Tiyatro Festivali Sona Erdi

2 Nisan 2018 de Ünlü sinema ve tiyatro sanatçısı Yakup Yavru ve ülkenin çeşitli yerlerinden gelen bir çok tiyatro grubunun yer aldığı kortej yürüyüşü ile başlayan festival Efeler belediye tiyatrosunun sergilediği Topuzlu isimli oyunla sona erdi.

Denizli Belediyesi Şehir Tiyatrosunun sahnelediği doğaçlama gösterisi izleyenlerin ve katılanların büyük ilgisiyle keyifli dakikalar geçirtti, Söz Sende isimli doğaçlama gösteri ile organizasyon sona erdi. 2018 yılında ikinci defa düzenlenen festival her sene olduğu gibi bu sene de birbirinden ünlü sanatçıların gruplarını izleme fırsatı verdi.

Çocuk izleyiciler için de farklı oyunların sergilendiği festivalde farklı illerden 11 tiyatro ekibi Uşak’a geldi. 1 haftalık periyotta sergilenen 9 tiyatro oyunu Atatürk Kültür Merkezinde gösterildi ve halkın yoğun ilgisiyle aktivite tam not almayı başardı.

Sergilenen Oyunlar ve Tiyatrolar

İzmir Narlıdere Umut Tiyatrosu Deli Dumrul’u,Sarayköy Belediyesi Tiyatro Kulübü Gençlik Dükkanı ve Bizim Hastane’yi, Koza Tiyatrosu Kelebekler Artık Özgür’ü, Tiyatro Minerva Hastalık Hastası’nı, Afyonkarahisar Belediyesi Şehir Tiyatrosu Salaklar Sofrası’nı, Denizli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu Masallar Diyarı’nı, Balıkesir Sanat Merkezi Karagözüm İki Gözüm’ü ve Bizim Gezegen isimli tiyatro oyunlarını Uşak halkı ile buluşturdu.

Atatürk Kültür Merkezi’nde akşamları yapılan tiyatro gösterilerinin ardından 300 Tiyatro oyuncusu turlar sayesinde Uşak ilimizi gezme fırsatı buldu. Şehrimize gelen tiyatro grupları Uşak Belediyesinin de rehberlik yardımıyla her köşesi tarih kokan şehrimize hayran kaldı.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here