Uşak Uefa Standartlarında Yeni Stadına Kavuşuyor

Şehrimizin yıllardır büyük eksikliğini hissettiği modern stat Uşak’ta Belediye Başkanı Av. Nurullah Çahan’ın gayretleriyle hayata geçiyor.

Yaklaşık olarak 10 bin kişilik olacak stadyum UTAŞ Uşakspor’un da yükselişi ile kente büyük bir coşku ve hava katacak. Yeni yapılacak stadyumun alanında incelemelerde bulunan Gençlik ve Spor Bakanlığı Genel Müdür Yardımcısı Dursun Türk ile Başkan Cahan, “Artık vatandaşlarımız maçları daha iyi bir ortamda izleyecek.” dedi.

Kalfa Korusu alanına inşa edilecek olan stadyum Akhisar modeline benzer olarak inşaa edilecek. Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Futbolda önemli bir çıkış yakalayarak geçtiğimiz yıl Bölgesel Amatör Lig’de şampiyon olduk. Kentimize büyük bir gurur yaşatan UTAŞ Uşakspor ile futbol meşalesi bu yıl da ilerilere taşındı. Liderliğini ilk haftadan bu yana sürdüren UTAŞ Uşakspor’un harladığı futbol ateşiyse Bir Eylül Stadını her maç seyirciyle dolduruyor. Hava koşullarının olumsuz olması durumunda dahi desteğini eksik etmeyen Uşaklılar, artık yeni statlarında ve daha iyi koşullarda takımlarının yanında olacak. Yer belirlemesi yapıldı ve projelendirme çalışmaları devam ediyor. UEFA standartlarında, kentimizin, takımımızın ve halkımızın hak ettiği yeni stadımız şimdiden hayırlı olsun. Bu alanda desteğini hiçbir zaman eksik etmeyen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Başbakanımız Binali Yıldırım’a, Gençlik ve Spor Bakanımız Osman Aşkın Bak’a ve değerli müdürümüz Dursun Türk’e teşekkürlerimizi sunuyoruz.” dedi.

3 YORUMLAR

  1. En çok sevindiğim, stadların yenilenmesi konusu, en çok üzüldüğüm ise, stadlara bu kadar yatırım yapılmasına rağmen hala alt yapı sorununun devam etmesi. Bu sorunun da giderilmesi demek gelecek yıllar da türk futbolu önemli bir yere sahip olacak.

  2. Uşak ilimiz için bence güzel bir proje. Nede olsa her yer yenilenmiş. Burası da yenilenirse süper olur ki görünen de o yönde. Stadın çizimi v.s her şeyi bu denli güzel yaparlarsa harika olacak diye düşünüyorum. Tebrikler Uşak

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here