Uşak Üniversitesi Çanakkale’den Günümüze 100 Yıllık Emperyalizm Konferansı

Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezimizde Uşak Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından gerçekleştirilen konferansta Çanakkale “Savaşlarının 103. Yıl Dönümü” 15 Mart 2018 tarihinde gerçekleştirildi.

Katılımcılar arasında Vali Yardımcısı Sait Topoğlu, Rektör Vekili Prof. Dr. Metin Gümüş, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Saim Savaş, Genel Sekreter Vekili Prof. Dr. Adem Duru, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Nacar, davetliler, konuk konuşmacı Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Emekli Öğretim üyesi Prof. Dr. Azmi Süslü, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Araştırma ve Uygulama Merkez Müdürü Prof. Dr. Mehmet Karayaman, akademisyenler ve öğrenciler yer aldı.

Uşak Üniversitesi Rektörü Vekili Prof. Dr. Metin Gümüş konferansta yaptığı açılış konuşmasında Çanakkale Savaşı’nın aslında halen devam ettiğini söyledi. Türkiye üzerinde bir takım oyunların oynanmaya çalışıldığını belirten Prof. Dr. Metin Gümüş gençlerimizin milli ve manevi değerlerimize sahip çıkması gerektiğini ifade etti.

Yapılan konuşmanın ardından Prof. Dr. Azmi Süslü “Çanakkale’den Günümüze 100 Yıllık Emperyalizm” konulu bir sunum yaptı.

Konferansın sonunda Vali Yardımcısı Sait Topoğlu ve Uşak Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Metin Gümüş, Prof. Dr. Azmi Süslü’ye Uşak Üniversitesi adına plaket ve teşekkür belgesi verdi.

4 YORUMLAR

  1. Uşak Üniversitesi öğrencisi olarak Prof. Dr. Azmi Süslü çok iyi bir konusma yaptı tekrardan tebrik ediyorum bu güzel konuşmayı bize yaptığı için

  2. Bu tarz konferanslar özellikle gençlerimizin geleceği, gelecekle geçmiş arasında ki farkı kaybetmemeleri, milli şuurları ve neyle karşı karşıya olduklarını bilmeleri açısından inanılmaz önemli. Bu konferansta emeği geçen herkese bizzat ben teşekkür ediyorum…

  3. Uşak Üniversitesi bu sene özellikle tarihi konulardaki konferansları ile benim ilgimi çekti. birkaç konferansına katıldım Çanakkaleden günümüze 100 yıllık emperyalizm de bunlardan birisiydi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here