Uşak Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Öğrencilerinden Duygulandıran Davranış

Uşak Üniversitesi Fen Edebiyat öğrencileri Afrin’de şehit olan askerlerimizin çocuklarına oyuncak ve eğitim setleri hazırlayarak ayakta alkışlanacak bir davranış sergiledi.

Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş öğrencilerin göstermiş olduğu bu asil davranıştan dolayı oldukça duygulandı ve her birine teşekkür etti.

Rektör Prof. Dr. Ekrem Savaş Yaptığı açıklamada “Kahraman Mehmetçiklerimiz savaşıyor. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Allah ailelerine sabırlar ihsan eylesin. Sizlerin onlara layık olmak adına yaptığınız bu düşünceli davranış gurur verici. Çanakkale’ye eşlerini ve eli silah tutan çocuklarını gönderen anneler vardı. Bu anneler bebeklerini sırtlayarak cepheye kağnıyla silah taşıdılar. Nene Hatun ‘Çocuklarımız öksüz kalır ama asla yurtsuz yaşayamaz’demiştir. İşte böylesi bir milletin gençleri olarak sizlerin göstermiş olduğunuz bu asil davranışı takdir ediyorum. Geçmişten günümüze ve gelecek nesillerimize bu hep böyle devam edecektir.” dedir.

Öğrenciler adına konuşan Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Bölümü 3. Sınıf öğrencisi Fulya Özgülergil “Şehadete ulaşan babalarının yerlerini dolduramayız, gözlerinden süzülen yaşlara engel olamayız ve tabi ki onlara babaları gibi sarılamayız, biliyoruz. Nemrud’un ateşine su taşıyan karınca misali belki biraz olsun acılarını dindirebilir, belki büyürken bu vesileyle yanlarında olabilir ve belki de kişisel gelişimlerine katkıda bulunabiliriz diye düşündük. Amaçlarımızdan biri de üniversitelerimizde eğitim gören tüm öğrenci arkadaşlarımızın üzerlerindeki ölü toprağını atmalarını sağlamak, Türk Milleti’nin bu var olma mücadelesinde, devletimizin ve milletimizin yanında olduklarını göstermeleri için onlara birer ses olmaktır. Bu kapsamda bu projeye destek olan başta öğrencilerimize, hocalarıma, Dekanımıza, Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş’a, Uşak İl Garnizon Komutanımıza teşekkür ederiz.” dedi.

Biz de bu koca yürekli gençlerimizi ve desteğinden dolayı rektörümüzü ayakta alkışlıyoruz.

4 YORUMLAR

  1. Uşak Üniversitesi Fen Edebiyat öğrencileri Afrin’de şehit olan askerlerimizin çocuklarına oyuncak ve eğitim setleri hazırlaması oldukça duygulandırdır. Uşaklı olmasakda bu ülkenin evladıyız. Hepsinden Allah razı olsun.

  2. Uşak Üniversitesi Fen Edebiyat öğrencileri tarafından devam eden Afrin operasyonu kapsamında şehit olan askerlerin çocuklarına aslında bu milletin çocuklarına yapılan yardım gerçekten alkışlanacak cinstendi. Her birini kutlamak lazım. Bazı üniversitelerin terör yuvasına döndüğü günümüzde bu denli bir çalışmanın altına imza atılması alkışlanır. Hepsini tebrik ediyorum.

  3. Cidden kendilerini tebrik etmek lazım insan okurken kötü oluyor , hediyelerin verildiği andaki duyguyu düşünemiyorum, cidden Allah razı olsun.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here