Uşak Üniversitesi ile Uşak İl Milli Eğitim Müdürlüğü Arasında Protokol İmzalandı

Uşak’taki okullarda eğitimin niteliğini geliştirme yoluyla, öğrencilerin öğrenme başarılarını artırma ve daha ileri düzeyde öğrenim görme fırsatları sunmak amacıyla, Uşak Üniversitesi Eğitim Fakültesi ve Uşak İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında 20 Şubat 2013 tarihinde işbirliği protokolü imzalandı.

İmza törenine Rektör Prof. Dr. Sait Çelik, İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Bulut, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sayın Dalkıran ile Uşak Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Çalık katıldı.

Rektör Çelik imzalanan protokol ile Uşak’ta eğitimin kalitesini artırmayı hedeflediklerini belirterek Eğitim Fakültesi’nde eğitim gören öğrencilerimizin staj imkânlarını geliştireceklerini söyledi. Öğretmen, okul yöneticisi ve diğer personelin hizmet içi eğitim ve yüksek lisans düzeyinde öğrenim görmelerine destek olacaklarını aktaran Rektör Prof. Dr. Sait Çelik “ İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile sağladığımız bu işbirliği ile okulları bilimsel araştırmalar için bir laboratuar olarak kullanacağız. Öğretim elemanı-öğretmen işbirliği ile ortak bilimsel araştırmalar ile sosyal ve kültürel etkinlikler yapacağız. Öğrenci, öğretmen ve okul yöneticilerinin üniversite kütüphanesinden ve üniversitenin sosyal imkânlarından yararlanmasını sağlayacağız. Üniversite bünyesindeki öğrenci toplulukları ile okullarda yer alan öğrenci kulüpleri arasında işbirliğini geliştireceğiz. İmzaladığımız protokolün hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Bulut ise protokolden duyduğu memnuniyeti dile getirerek Uşak Üniversitesi ile kurulan işbirliğinin öğretmen, öğrenci ve okul yöneticileri için önemli olduğunu söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here