Utaş Uşakspor Yönetim Kurulunun Bilet Fiyatı Tepkisi

29 Nisan 2018 tarihinde Aydınspor 1923 deplasmanına gidecek olan Utaş Uşakspor taraftarına bilet fiyatı olarak 300 TL belirleyen Aydınspor 1923 kulübüne Utaş Uşakspor Yönetim Kurulu tepki gösterdi.

Bilet fiyatının sportmenliğe aykırı olduğunu belirten yönetimin bu tepkisi ulusal spor kanallarında da geniş yer aldı. A Spor son sayfa programında da gündeme gelen bilet fiyatına yorumcular da tepki gösterdi. Sunucu Mustafa Göksu yorumculardan Haldun Domaç’a “İnsani olarak kabul edilebilir bir şey mi?” şeklinde soru sordu. Haldun Domaç’ın Aydınspor 1923 tarafından yapılan açıklamayı söylemesi üzerine Mustafa Göksu “O zaman Futbol Kulübünü kapatın böylelikle hiç rakip taraftar gelmez.” şeklinde tepkisini dile getirdi. Yorumculardan Ilgaz Çınar “Askeri ücretin 1600 TL olduğu bir yerde ne 300 TL’si” şeklinde konuştu.

Utaş Uşakspor Yönetimi resmi Facebook hesabından aşağıdaki açıklamayı yaptı.;

“TFF 3. lig 3. Grup 33. haftasında Pazar günü deplasmanda Aydınspor 1923 ile oynayacağımız karşılaşmada taraftarımız için belirlenen bilet fiyatlarının 300 Türk Lirası olması sportmenliğin hiçbir yanı ile bağdaşmamaktadır. Konu ile ilgili TFF’ye gerekli itirazlar yapılmış olup, bilet fiyatlarının en fazla %30 arttırılabileceği yönünde yönetmeliğin mevcut olduğu ancak federasyonun belirlenen fiyat karşısında rakip takıma para cezası dışında bir yaptırımı olamayacağı cevabı alınmıştır.

Aydınspor 1923 Kulüp Başkanın yapmış olduğu açıklamanın kabul edilebilecek hiçbir yanı olmadığı gibi güvenlik güçlerimizin her daim görevini layıkıyla yerine getireceğinden hiçbir şüphemiz yoktur. İl Güvenlik Kurulu Toplantısında da Uşakspor taraftarının maça gelmesinde bir sakınca görülmediği ifade edilmiştir. Buna rağmen taraftarı engellemek için bilet fiyatlarının fahiş rakama çıkartılması yine kabul edilemez bir durumdur. Bu tarz hareketler hiç kimseye fayda sağlamayacağı gibi, Uşaksporumuzun şampiyon olmasına da engel olamayacaktır. Birlik beraberliğe her zamankinden daha çok ihtiyaç duyduğumuz bu dönemde Aydınspor 1923 Başkanı ve yöneticilerini daha duyarlı hareket etmeye davet ediyoruz.

Uşakspor’a gönül veren tüm taraftarlarımızın maçı izleyebilmesi için canlı yayın talebinde bulunulmuş olup, gerekli izinler verildiği takdirde 15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda dev ekranda yayın yapılacaktır. Büyük Uşakspor Camiası’na saygıyla duyrulur.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here