Utsofest Alışveriş Festivali Başladı

Uşak Ticaret ve Sanayi Odası’nın düzenlediği 1. Alışveriş Festivali, törenle başladı. Bu yıl ilki düzenlenen alışveriş festivalinin açılış töreni, Vali Mehmet Ufuk Erden, Milletvekili Mehmet Altay, Emniyet Müdürü Şammaz Demirtaş, UTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kuvvet, Defterdar Abdullah Kırım ve daire müdürleri, iş adamlarının katılımıyla yapıldı.

UTSO Başkanı Mustafa Kuvvet de 28 Şubat’a kadar devam edecek festivalin, kentin ekonomisine canlılık getireceğini, festival kapsamında 600 firmanın, çeşitli ürünlerinde belli oranlarda indirim uygulayacağını söyledi.

Festival süresince ayrıca 30 lira üzeri alışverişlerde hediye kuponu dağıtılacağını belirten Kuvvet, ”Hediye kuponlarını kuracağımız stantlarda kayıt ettiren vatandaşlar festivalin ardından yapacağımız çekilişe katılmaya hak kazanıyor. Milli Piyango İdaresi ile düzenlediğimiz çekilişle bir kişiye otomobil ve değişik hediyeler dağıtacağız” dedi.

Vali Erden, törende yaptığı konuşmada, festivalin kentin ekonomisine katkı sağlayacağını belirterek, festivale katılan tüm kuruluşlara teşekkür etti.

Bu tür etkinliklerin kent yaşamına bir canlılık getirdiğini ifade eden Vali Erden, “İlimizde ilk defa gerçekleştirilen bu etkinlik birçok kentte şenlik adı altına uygulanıyor. Bu festival ya da şenlikler kent ekonomisine ve sosyal hayata bir canlılık getiriyor. Etkinliğin ilimize fayda sağlayacağını umut ediyoruz. Türkiye şehirleri ile birlikte her alanda gelişen yıldızı parlayan bir ülke. Dünyadaki ekonomik sıkıntılara rağmen ülkemiz ve şehirlerimiz büyümeye güzelleşmeye devam ediyor. Hep birlikte ilimizin ve ülkemizin gelişmesine katkı sağlamaya devam etmeliyiz. Bu etkinlik ekonomik canlanmaya katkı sunacaktır” dedi.

Konuşmaların ardından Uşak Valisi Mehmet Ufuk Erden, festivalin ilk alışverişini yaparak açılışı yaptı.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here