Vali Ahmet Okur Kışladağ Altın Madeninde incelemelerde bulundu

vali_ahmet_okur_kisladag_altin_madeninde_incelemelerde_bulundu_1451564433

Vali Okur, Uşak’ta Kanadalı Eldorado Gold firmasının Türkiye temsilcisi Tüprag Metal Madencilik firmasının işlettiği Avrupa’daki en büyük altın madenlerinden olan Kışladağ Altın Madeninde araştırmalarda bulunarak imalat ile ilgili informasyon aldı.

Tüprag Metal Madencilik Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yılmaz yönünden karşılanan Vali Ahmet Okur’a ziyaretleri esnasında beş kaza kaymakamı da eşlik etti.

İlk şekilde maden ile ilgili brifing alan Vali Okur ve kaza kaymakamları daha sonrasında maden alanında araştırmalarda bulundu.

Protokol azalarına madendeki emekler ile ilgili informasyon veren Tüprag Metal Madencilik Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yılmaz, 2015 seneyin son külçe altınının dökümünü Vali Ahmet Okur’un katılımları ile gerçekleştirdiklerini kaydetti.

9 senede 73 ton altın ürettiklerini ifade eden Yılmaz, “Bugün 8447. altın külçemizin dökümünü yaptık. 2015 seneninde ise 8.74 ton altın dökümü gerçekleştirdik. 2006 seneninden buyana toplam 73 ton altın imalatı gerçekleştirerek, yurt ekonomisine mühim seviyede katma kıymet sağladık” dedi.

Maden sahasındaki iş güvenliğinin önemine değinen Vali Okur, “Madende yaptığımız araştırmalarda iş güvenliğine ciddiyet verildiği, çevreye duyarlı gelişmiş teknoloji kullanıldığı ifade edildi. Biz de bu konulardaki hassasiyetimizi koruyoruz. Bununla beraber 240 ton rezerve haiz bir işletme şekilde altın metal istihdam mananında ilimize ve ilçelerimize ekonomik ve toplumsal anlamda katkı sağlıyor” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here