Vali Erden Sivaslı Gölet İnşaatını Gezdi

Vali Mehmet Ufuk Erden Sivaslı İlçesi Selçikler Beldesi sınırları içersinde bulunan ve yapımı İl Özel İdaresince gerçekleştirilen Uzunoluk Çok Amaçlı Hayvan İçme Suyu Göleti (ÇAHİS) inşaatında incelemelerde bulundu.

İncelemeler sırasında Sivaslı Kaymakamı Serkan Keçeli ve İl özel İdaresi Genel Sekreteri Servet Ecemiş’ten bilgi alan Vali Erden, göletin tamamlanması ile birlikte arazilerin kapalı sistemle sulanmasının yanı sıra yaklaşık 2 Bin 500 büyük ve küçükbaş hayvanın içme suyu ihtiyacının karşılanacağını kaydetti.

Göletin 41 Bin metreküp faydalı su hacmine sahip olacağını ve 163 Bin TL’ye mal olduğunu belirten Vali Erden, “2013 yılında İl Özel İdaremizce yapılan Merkez Alanyurt, Yenişehir, Banaz Şabanköy, Sivaslı Hanoğlu, Ulubey Karacahmet köylerindeki Hayvan İçme Suyu göleti inşaatları tamamlandı. Eşme Saraycık göletinin ise inşaatı devam ediyor. Banaz ilçesinde ise Ulupınar köyü göleti tamamlandı. Ovacık köyünde gölet inşaatı devam etmekte olup, Hasanköy göletinin inşaatına önümüzdeki günlerde başlanacak. Eşme ilçesinde ise Köylere Hizmet Götürme birliği ile yapılan protokol ile Oymalı, Günkaya, Karabacaklı ve Narıncalı köylerinde Hayvan İçme Suyu göleti inşaatları tamamlanmıştır” dedi.

İncelemelerin ardından Akarca ve Salmanlar köylerini ziyaret eden Vali erden köylüler ile sohbet etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here