Vali Salim Demir, Banaz’da Muhtarlarla Görüştü

Uşak ilimizin güzide ilçelerinden olan Banaz’da çeşitli görüşmeler ve incelemeler için giden Uşak Valisi Salim Demir burada köy muhtarları ile bir arayarak gelerek istişarelerde bulundu.

Birlik Beraberlik Önemli

Banaz ilçe Tarım Müdürlüğünde yapılan toplantıda Uşak Valisinin yanı sıra Banaz ilçe Kaymakamı, Belediye Başkanı, Vali Yardımcısı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri, İl Emniyet Müdürü, İl Jandarma Komutanı, İl Genel Meclisi Başkanı ve Muhtarlar katıldı. Daha önce yapılan toplantıda Banaz ilçesinin bulunduğu durum itibariyle daha iyi yerlere getirme istişareleri ve işbirliği ile turizmine katkı sağlamak olduğu öğrenildi.

Vali Salim Demir, İlçenin birlik ve beraberlik içerisinde her kişinin kendi üzerine düşen vazifeyi layıkıyla yaptığı taktirde kısa sürede diğer ilçelerden çok daha iyi yerlere gelebileceğini ifade etti.

İlimizde devlet hizmetlerinde çok önemli gelişmeler var

Uşak ilinde devletin hizmetlerinde büyük gelişmelerin olduğunu ifade eden Vali Demir; “Uşak genelinde 17 tane baraj, 15 tane gölet yapılmış. Bunlar son 15 yılda yapılarak Uşak halkının hizmetine sunulmuştur. Bir köye, bir ilçeye baraj geliyorsa, oraya yapılmış inşaattan ibaret değildir. Göletler yapıldığı bölgeye canlılık katıyor, adeta hayat veriyor. DSİ tarafından Uşak genelinde 41 tane taşkın koruma tesisi yapılmış ve bunların hemen hemen en büyüğü ve en görkemlisi Banaz çayında yapılıyor. Yaklaşık 5 kilometre uzunluğunda bir alan yeniden dizayn ediliyor, çevre düzenlemesiyle beraber mevcut o çayımızın bütün olumsuzlukları ortadan kaldırılarak tamamen doğal bir güzellik olarak ilçemizi güzelleştiren bir duruma gelecek.” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here