Vali Salim Demir Uşak Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Üyeleriyle Biraraya Geldi

Vali Salim Demir, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliğini ziyaret ederek oda başkanları ve yönetim üyeleri ile bir araya geldi, Ticaret il müdürlüğü koordinesinde istişare toplantısı yapıldı.

Uşak’ta ekonomi ile ilgili yapılan daha önceki toplantıların UTSO, UOSB, Karma OSB ve Uşak Üniversitesinde sektörel bazlı olduğunu ifade eden Vali Demir, sadece bunlarla da yetinmeyerek Mahalle, Köy ve İlçeler de ki vatandaşlarla da bir araya geldiklerini belirtti.

Başarının hiçbir zaman tesadüfen olmadığın belirten Vali Demir sözlerine şöyle devam etti, “Eğer Dünyada sözü geçen bir devlet olmak istiyorsak bu tesadüfen olmayacaktır. Bilimsel verilere dayalı, istikrarlı ve disiplinli bir çalışmayla bu hedefimize ulaşmak çok kolay olacaktır. Bu çalışma istikrarını ve disiplinini sağlamak amacıyla sanayicisinden, esnafın toplumun her kesimi ile işbirliği içerisinde, karşılıklı istişarelerde bulunarak bir yol belirlememiz gerekiyor. Ülkem için ne yapmam gerekiyor anlayışı içerisinde olan bir toplum olduğumuzda ülkemizin mutlaka önü açık olacaktır. Ayrıca uzun vadeli düşünmemiz gerekiyor. Günübirlik yaşarsak geleceği imar ve inşa etmek noktasında istediğimiz neticeleri alamayız. Ülkemiz için 2023, 2053 ve 2071 hedeflerini belirlemek ve dünyada ilk on ekonomiye girmek istiyorsak cari açığımızı ortadan kaldırmamız, üreten toplum olmamız ve ürettiğimizi satmamız gerekiyor. Şu anda da bu yolda ciddi mesafeler aldık, almaya da devam ediyoruz. Ekonomik kalkınma topyekûn bir hamledir. Eğer bir ülke kalkınmak istiyorsa, en küçük biriminden bunu başlatması gerekiyor. Eğer siz şehirlerde ki gelişmeyle bütün ülkeyi geliştireceğini düşünüyorsanız bu eksik olur. Köylerimizi, kasabalarımızı ve ilçelerimizi de geliştirmemiz lazım. Aynı şekilde KOBİ’leri de büyütmemiz gerekiyor. Hatta KOBİ’leri kurulacak ortaklıklarla üretim yapan sektörlere, hatta zincirlere dönüştürmemiz lazım” dedi.

Vali Salim Demir’in konuşmasının ardından daire müdürleri, kurumları tarafından esnafa sağlanan imkânlarla ilgili sunum gerçekleştirdi. Toplantının sonunda, Vali Salim Demir, esnaf oda başkanlarıyla sunumlarda bahsedilen hususlar hakkında değerlendirmelerde bulundular.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here