Valiler Kula’ya Hayran Kaldı

Zafer Kalkınma Ajansı yönetim kurulu toplantısı için Manisa’nın tarihi ilçesi Kula’ya gelen valiler, hayran kaldı.

Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Uşak Valisi Mehmet Ufuk Erden, Kütahya Valisi Kenan Çiftçi ve Manisa Valisi Halil İbrahim Daşöz, toplantıdan sonra Kula’nın eşsiz mekanlarını gezdi. Önce ilçeye 18 kilometre uzaklıktaki Peri Bacaları’na giden Valiler, daha sonra ilçe merkezindeki tarihi evleri görme imkanı buldular. Peri Bacalarına ve tarihi evlere hayran kalan misafirlere, Kula Belediye Başkanı Selim Aşkın rehberlik yaptı. İlçeyi dolaştıktan sonra tarihi bir Kula evinde bir süre dinlenen Valiler, Kula’nın güzelliklerine hayran kaldıklarını söylediler.

Afyonkarahisar Valisi Balkanlıoğlu, “Kula hakikaten çok özel. Ata yadigarı bir ilçe. Tarihi binalar hala dimdik ayakta duruyor. Bu tarihi ilçeyi Türkiye’de yaşayan ve hatta tüm dünya halkının görmesi lazım. Bunun için bizler de elimizden gayreti göstereceğiz. Kula’nın bu tarihi güzelliklerine hayran kalmamak elde değil” şeklinde konuştu.

Gezi esnasında tarihi güzelliklere hayran kalan Kütahya Valisi Çiftçi, ve Uşak Valisi Erden, cep telefonları ile gördükleri güzellikleri ölümsüzleştirdiler. Çektikleri fotoğrafları, gittikleri her yerde göstereceklerini ve Kula’nın tanıtımına katkıda bulunmak için ellerinden geleni yapacaklarını ifade ettiler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here