Yarı Yıl Tatiline Mutlu Girdiler

Uşak Belediyesi Çocuk Yuvası’nda kalan çocuklar için karne hediyelerini düzenlediği eğlence ile verdi. Atlı Rehabilitasyon ve Spor Merkezi’nde gerçekleşen eğlenceye Belediye Başkanı Ali Erdoğan’ın yanı sıra protokol ve sivil toplum örgüt yöneticileri eşleri katıldılar.

Palyaçolar ve masal kahramanlarının eşlik ettiği minikler müzik ve yarışmalar ile doyasıya eğlendiler. Düzenlenen eğlencede bir konuşma yapan Belediye Başkanı Ali Erdoğan amaçlarının çocukların doyasıya eğlenmelerini sağlamak ve yarı yıl tatillerine güzel bir başlangıç yaptırmak olduğunu söyledi. Bu tür faaliyetler ile çocukların daha mutlu olduklarını vurgulayan Erdoğan, “ Çocuklarımızın mutlu olmaları ve tatillerini güzel geçirmeleri için her yıl bu tür etkinlikler yapıyoruz. Tatillerine eğlenerek başlayan çocuklarımızın motivasyonu daha iyi olmakla birlikte derslerinde başarılı oluyorlar. Böyle bir etkinliğe ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Eğlenceyi Atlı Rehabilitasyon ve Spor Merkezi’nde yapmanın da önemli olduğuna dikkat çeken Erdoğan, çocukların merkezi tanımaları açısından da eğlencenin faydalı olduğunu belirtti. Yarı yıl tatilinin merkezde atlar ile iç içe geçiren çocukların daha mutlu olacaklarının altını çizen Erdoğan, “ Merkezimiz zihinsel engelli ve otistik çocuklarımızın rehabiltesinin yanı sıra binicilik eğitimine de katkı veriyor. Biz miniklerimizin daha çok merkezde yer almasını ve biniciliği sevmesini istiyoruz. Bu kapsamda çocuk yuvasında kalan çocuklarımızın da at sevgisini ve biniciliği sevmesini önemsiyoruz” ifadesini kullandı.

Bu tür faaliyetler önemli

Bu tür faaliyetlerin çocukların daha mutlu olabilmeleri ve yarı yılı güzel geçirmeleri için önemli olduğuna dikkat çeken Erdoğan, “ Her yıl yar yıl tatilinin gelmesi ile birlikte miniklerimizin sevinmeleri ve ders yılının zorluklarını üzerlerinden atmaları için bu tür etkinlikler yapıyoruz. Bu yılda yaptığımız eğlence ile çocuk yuvasındaki çocuklarımızın mutlu olmalarını hedefledik. Programın bu bağlamda güzel geçtiğini belirtebilirim. Çocuklarımızın mutlu olmalarını önemli vazifelerimizin arasında görüyoruz. Çocuklar için yapılan bu tür etkinlikler bizim sosyal sorumluluklarımızın arasında yer almaktadır. Ayrıca Atlı Rehabilitasyon ve Spor Merkezi’nde bu etkinliğin yapılması çocuklarımızın binicilik ve at sevgisini geliştirecektir. Biz çocuklarımızı mutlu edecek her türlü etkinliğin içinde var olmaya devam edeceğiz” dedi.

Konuşmanın ardından çocuklar ve protokol eşleri pastayı beraber keserlerken, Başkan Ali Erdoğan yarı yıl hediyelerini çocuklara dağıttı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here