Yeni Hastanenin Yol Çalışması Tamamlandı

Uşak Belediyesi kent içindeki çalışmalarının yanı sıra kentin yeni gelişen noktalarında da çalışmalarına devam ediyor. Yakında hizmete girecek yeni Uşak Devlet Hastanesi’ne vatandaşların daha kolay ulaşmasını hedefleyen belediye hastane etrafında asfaltlama ve parke döşeme işini sona erdirdi.

Araçların ve yayaların hastaneye rahatça ulaşmasına imkan verecek çalışmalar ile hastane ve etrafı modern bir görüntüye sahip oldu. Hastane binası önünde açıklama yapan Belediye Başkanı Ali Erdoğan yeni hastane ve çevresindeki çalışmaları önemsediklerini belirtirken, yapılan hızlı çalışmalar ile bölgenin güzel bir görünüme kavuştuğunu iletti.

Bölgede yeni hastane ile birlikte adliye binasının da yükselmeye devam ettiğini dile getiren Erdoğan, “ Belediye olarak ilimizin büyük projelerinin bir an önce hayata geçmesini önemsiyoruz. İlimizde son derece modern bölge hastanesi niteliğinde bir bina yapılıyor. Biz modern olan hastanemizin hemen hizmete geçmesi için çalışmalarımıza hemen başladık ve bitirdik. Bölgede yol ve parke ve sinyalizasyon ile ilgili sorun kalmadı. Ayrıca vatandaşlarımızın ulaşımının hemen sağlanması için şehir içi minibüslerini de düzenledik. Yakında bitecek olan Adliye binası için de çalışmalarımız kısa sürede sona erecek” dedi.

Bölgenin güzelleşmesi için belediyecilik çalışmalarının da sürdüğüne dikkat çeken Erdoğan, bölgenin çalışmalar ile gelişeceğine işaret etti. Yakın zamanda bölgenin insan trafiği açısından da yoğun olacağını ve bu nedenle projeler hazırladıklarının altını çizen Erdoğan, “ Bölgenin gelişmesini de düşünerek çalışmalarımıza şimdiden başladık. Vatandaşlarımızın güzergah üzerinde rahat edebilmelerini ve belediyecilik hizmetlerini her yönü ile görebilmeleri için elimizden geleni yapacağız” şeklinde konuştu.

Asfaltlama sona erdi

Yeni devlet hastanesinin çevresinin düzenlemesini bitirmek için ekiplerin yoğun bir mesai harcadığını vurgulayan Başkan Ali Erdoğan, “ Hastanenin bir an önce faaliyete geçmesi için yol ve parke çalışmalarımızı hızlandırdık. Ekiplerimiz yoğun bir mesai harcayarak kısa sürede alanın çalışmasını bitirdi. Söz verdiğimiz tarihte hastane binası çevresindeki çalışmalarımızı sona erdirdik. Artık hastane hemen açılıp hizmete girebilir Şu an araçlar ve vatandaşlar hastaneye geldiklerinde kolaylıkla girebilecekler. Ayrıca minibüs ile gelmek isteyen vatandaşlarımız da şehrin istedikleri noktasından minibüsleri kullanarak şu an gelmeye başlayabilirler. Hastane binasının yapıldığı bölge kısa süre içinde daha çok gelişecek. Gerek yeni adliye binasının gerekse yapmayı planladığımız yeni terminalin bölgede olacak olması bizim belediyecilik hizmetleri açısından da yeni planlama yapmamıza neden oluyor. Bölge için belediye çalışmalarımız devam edecek. Ayrıca yeni hastane ve adliye binasının çevresinde farklı çalışmalarımız daha olacak. Uşak Belediyesi vatandaşlarının şehrin her noktasında rahat edebilmeleri için durmadan proje üretecek” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here