Ziraat Ve Doğa Bilimleri Fakültelerini Tercih Edeceklere YÖK Müjdesi

Geride bıraktığımız günlerde, yurt genelindeki tüm üniversitelerin; Tarım, Ziraat, Orman Ve Su Ürünleri Fakültelerinin yöneticileri YÖK başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç’ın başkanlığında toplandı. Ankara’da yapılan toplantı neticesinde Ziraat Ve Doğa Bilimleri Fakültelerinden herhangi birine derece ile yani ilk 3’te yer alarak girecek öğrencilere lisans eğitim süreçleri boyunca YÖK bursu verileceğinin müjdesi verildi.

630 Öğrenci Burs Alacak

Konu ile ilgili yapılan açıklamada; Ziraat, Tarım, Orman, Su Ürünleri Fakültelerine ilk 3 sıradan yerleşen öğrencilere tarım ve hayvancılığın genç nesle aşılanması ve teşvik edilmesi amaçlanarak lisans eğitim süreleri boyunca geri ödemesiz YÖK bursu verileceği belirtildi. 630 öğrenciye burs verilmesini kapsayan bu karar ile 12 ay boyunca öğrenciler aylık 600 lira burs alacak.

Karar Türkiye’nin Geleceği İçin Önemli

Türkiye gibi tarım ve hayvancılığın önemli gelir kaynağı olduğu bir ülkede, eğitimli ve bilgili bir neslin yetişmesinin teşvik edilmesi amacı ile yapılan çalışma gelecekteki tarım ve hayvancılık faaliyetleri açısından oldukça önemli.

2 YORUMLAR

  1. Muhim olan üniversite bitirmek değil lütfen iş imkanı sağlayın o kadar işsiz üniversite bitirmiş arkadaşım var. Atanamayan arkadaşlarımı gördükçe kendimi şanslı hissediyorum iyi ki okumamışsım yoksa şuan aynı durumda bende olacaktım : )

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here